Menu
menu      Strona Główna
menu      PEFRON wnioski Poznań
menu      pefron zielona gora
menu      PEFRON Szczecin
menu      PEFRON Warszawa
menu      pefron Gdańsk dofinansowania
menu      peer to peer LAN
menu      Per Johan Axelsson
menu      pedagogika na UMCS Forum
menu      Pelplin katedra
menu      Pekao BP Rzeszów
menu      Pedro de Valdivia
menu      perfumy dystrybucja
menu      Perry Como
menu      Peer to Peer Football
menu      perros llabrador
 • volta oswietlenie
 • strona 42
 • jak wygladaly wasze oficjalne zareczyny
 • karta graficzna sis 661fx
 • wentylatory dachowe sklep
 • Czytasz wiadomości wyszukane dla słów: PEFRON Wniosek o dofinansowanie

  Temat: Ulgi, uprawnienia i dofinansowania
  Został tydzień na złożenie wniosku do PFRON

  Już tylko parę dni zostało na złożenie wniosku do PFRON o dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego lub wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym, w ramach programu "Pegaz ". PFRON przyjmuje wnioski do 16 maja. Dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego mogą otrzymać np. niepełnosprawni uczniowie szkół średnich i studenci, którzy mogą dostać nawet 4600 zł. Na maksymalne dofinansowanie - 18 700 zł - mogą liczyć niepełnosprawni cierpiący na znaczny niedowład obu kończyn górnych, lub w ogóle ich nieposiadający.

  W ramach programu "Pegaz 2003" można również otrzymać dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi tu 22 400 zł. Starać się o nie mogą osoby, które nie mogą poruszać się na wózku inwalidzkim o napędzie ręcznym ze względu na schorzenie jednej lub obu kończyn dolnych, z jednoczesną dysfunkcją jednej lub obu kończyn górnych.

  źródło: Gazeta Prawna

  Temat: Ulgi, uprawnienia i dofinansowania
  Może ktoś się orientuje jak jest z tym programem Sprawny dojazd? Chodzi mi o to czy w tym roku będą przyjmowane wnioski bo z tego co znalazłem ((("Program realizowany będzie na terenie całego kraju do 31.12.2009 roku. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane mają być w terminach określonych przez Zarząd PFRON. Ten zaś ustalił termin od dnia 14 lutego do dnia 31 marca 2008 roku na przyjmowanie przez Oddziały PFRON wniosków o dofinansowanie")))wynika jakby program trwał do 31.12.2009 ale wnioski przyjmowane były tylko do 31.03.2008 chyba że PFRON na ten rok ustali nowy termin?Chciałbym go ewentualnie poznać,tylko nie mogę nic na ten temat znależć.

  Temat: Dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych
  A ja chyba zaskoczę wszystkich. Wczoraj szybko zjeżdżaliśmy do Jeleniej abym zdążyła złożyć wniosek w PFRON o dofinansowanie a tu niespodzianka. Pani grzecznie przyjęła wniosek i mówi od razu do mnie :
  " Wniosek przyjęłam jest Pani ostatnią osobą która otrzyma w tym roku dofinansowanie. chyba, że dostaną jeszcze dodatkowe pieniądze ale nie wcześniej jak jesienią"
  na co ja "Tak od razu"
  a pani "Tak na Julkę 836 a na panią 557"
  Ale mnie zszokowała pierwszy raz w życiu zostałam w takim ekspresie załatwiona w PFRON w Jeleniej  Temat: PYTANIE DO P. MARKA WASZKIEWICZA

  W poprzedniej kadencji specjalna komisja opiniowała i decydowała o kształcie i przyszłym projekcie hali gimnastycznej. Ja byłem za tym, aby budować halę średniej wielkości (płyta boiska 18 x36m). Jednak komisja zdecydowała, że należy projektować i starać się wybudować halę pełnowymiarową, tj. o wymiarach boiska 24 x 44m. Projekt został ukończony na przełomie 2006/2007r., a kosztorys inwestycji opiewa na 6,8mln zł. Ze środków ministerialnych mieliśmy przyznane 700tys zł. Złożyliśmy odpowiedni wniosek o zwiększenie dofinansowania i zwiększono je do 1mln zł. Do 30 czerwca należy złożyć odpowiedni wniosek do Ministra Sportu, a do końca listopada wniosek o dofinansowanie do PFRON. Jak widać, to nie będą wystarczające środki zewnętrzne, aby rozpocząć budowę hali, dlatego należy dodatkowo złożyć wniosek do Regionalnego Programu Rozwoju. Gdybyśmy dzisiaj rozpoczęli budowę hali gimnastycznej przy takim dofinansowaniu, wszystkie prace w gminie musiałyby być wstrzymane.
  Gminy, które podaje się jako przykłady, ponieważ posiadają hale gimnastyczne, borykały się z tymi inwestycjami równie długo, jak gmina Stawiski. Różnica tkwi w tym, że całą procedurę zaczęły kilka lat wcześniej niż my.


  Mam nadzieję, że moje pytanie nie jest tak trudne jak te zadawane przez madasa5. Może mi się uda.
  Zatem:
  Na jakim etapie są prace związane z halą?  Temat: KOMUNIKAT PFRON z 8 marca 2006 roku
  KOMUNIKAT PFRON z 8 marca 2006 roku
  Zarząd PFRON ustala termin od 15 marca do 15 maja 2006 roku na przyjmowanie w 2006 roku, przez Oddziały PFRON, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. „Pegaz 2003”w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych (m.in. zakup i montaż osprzętu do adaptacji samochodów) i w komunikowaniu się oraz w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej.
  Temat: Lessi - na razie na tymczasie, jej Pani już odeszła:(

  JEŻELI ZŁOŻONY JEST PRAWIDŁOWO WNIOSEK. WIĘC TREZBA BARDZO UWAŻAĆ NA FORMALNĄ STRONĘ . DLATEGO PEWNIE TĄ PANIĄ MUSI WESPRZEC JAKAS OBROTNA OSOBA W KONTAKTACH Z URZĘDAMI"
  Ja mogę pomóc - składałam wniosek do PFRON-u o dofinansowanie systemu wspomagającego słyszenie dla osób niedosłyszących, które odwiedzają Teatr. Pieniądze dostaliśmy, więc raczej wszystko było OK
  Formalnie to nie jest skomplikowane no i panie z krakowskiego PFRON-u już znam:)
  Musiałabym mieć jednak dokładny wykaz sprzętu - sama tego nie przygotuję, no i po wstępnej kalkulacji trzeba się będzie zastanowić skąd wziąć 10 % wkładu własnego  Temat: Aktualności, czyli co nowego w Stowarzyszeniu.
  Zarząd Stowarzyszenia zakończył prace nad kosztorysami zadań organizacji na 2009 rok.

  W dniu dzisiejszym nasza organizacja złożyła w MOPS w Jeleniej Górze 7 wniosków o dofinansowanie przez PFRON zadań w obszarze kultury, sportu, rekreacji i turystyki na łączną kwotę 38.600 PLN, przy czym kwota wnioskowana od PFRON, to 23.160 PLN (właśnie 60% kosztów tych 7 przedsięwzięć).

  W ubiegłym roku na wnioskowane dofinansowanie 14.000 PLN otrzymaliśmy 10.500 PLN, czyli 75% wnioskowanej kwoty.

  INFORMACJA  Temat: renta socjalna a dofinansowanie
  rowniez witam wtargl sie wielki blad mam przyznana rente socjalna do 06.2008 tak jak grupe inwalidzka o calkowicie niezdolna do pracy lub stopien umiarkowany wiec czy moge zlozyc wniosek na dofinansowanie z PFRON-u na likwidacje barier architektonicznych nigdy z PFRON-u nie korzystalam ani z innej fundacji cyhoc pobieram rente od 10 lat  Temat: zakup auta
  KOMUNIKAT z dnia 7 kwietnia 2008 roku

  Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustala dodatkowy termin od dnia 4 kwietnia do dnia 30 kwietnia 2008 roku na przyjmowanie przez Oddziały PFRON wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji pilotażowego programu „SPRAWNY DOJAZD - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B” dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wynikającą z braku lub amputacji obu kończyn górnych – co najmniej w obrębie przedramienia.

  źródło: http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset  Temat: Kawiarenka 97
  dzień dobry
  Kasiukuc to końcówka lata (brzydka paskudnie), a polska złota jesień-piękna przed nami mam taką nadzieję

  kurczę, ani lepiej ani gorzej u mnie, tylko inaczej
  wczoraj wypełniłam wniosek o dofinansowanie z PFRON do studiów, ufff zmieściłam się w granicy dochodu mam nadzieję, że dostanę prawie tyle samo co wnioskowałam, bo nie będę miała z czego płacić

  pozdrawiam cieplutko i pięknego dnia życzę
  Temat: Kawiarenka 107
  Paproshka a Ty tylko sprzątasz i sprzątasz hehehe

  ja muszę szybko wysłac wniosek do PFRON o dofinansowanie na drugi semestr....a i tak nie mam wszystkich zaświadczeń napiszę im, że doniosę albo doślę

  no nic tu po mnie już....trzeba do roboty się zabrać, pranie włączyć itp itd
  Temat: Kawiarenka 111
  Cyrylia a gdzie Ty pracujesz? coś fajnego robisz? ja szukam szukam szukam...ale mało jest rzeczy do których bym się nadawała ...ostatnio wysłałam CV na moderatora lokalnego forum (które ma powstać)-zobaczymy co z tego będzie

  Basiula super, że wszystko załatwiłaś tak sprawnie

  a u mnie to wygląda tak: składa się ten wniosek o dofinansowanie z PFRON-u; mam czekać na odpowiedź i wtedy sobie szukam jakiegoś ośrodka, rezerwuję termin i oni płacą dostałam stronę, na której jest wykaz ośrodków do wyboru-z całej Polski

  matko, ale mnie krzyż i biodro bolą-takie dziwne połączenie obwiązałam się kocykiem-może pomoże
  Temat: PFRON a dofinansowanie do mieszkania
  Witaj szwagierko

  Jeszcze dzisiaj postaram się Ci pomóc, tylko najpierw muszę " odkurzyć sprawę" tzn. poszukać wniosków,które składałem......jak w szczegółach,należy postępować aby otrzymać dofinansowanie.
  Uzbrój się w cierpliwość

  Podaję konkrety;po pierwsze musisz wziąść wniosek z PFRON-u o usuwaniu barier architektonicznych .We wniosku wypełniasz co byś chciała zmienić dodać w swoim domu np;
  -montaż okien 2 szt.-1600
  -przystosowanie łazienki-cena
  -zakup i montaż płytek podłogowych-700
  podałem przykładowe ceny ,ponieważ każdą pozycję należy określić cenowo(trochę zawyż,bo i tak nie otrzymaż tyle ile chcesz)
  Następnie składasz wniosek w PFRON-ie i czekasz ,az przyjdzie komisja i to wszystko co ujełaś we wniosku zatwierdzi.Dopiero wówczas możesz przystąpić do realizacji remontu.We wniosku możesz ująć wszystko co chcesz zmienić w swoim domu.

  Odnośnie montażu szyn możesz również ująć we wniosku..ja osobiście polecałbym dzwig,to dużo prostrze rozwiązanie.  Temat: Ulgi, uprawnienia i dofinansowania
  Pegaz 2003 i Komputer dla Homera

  PFRON opublikował na swojej stronie terminy przyjmowania wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji dwóch programów: Pegaz 2003 i Komputer dla Homera.

  Wszyscy zainteresowani programem Pegaz 2003 mogą składać do oddziałów PFRON wnioski w terminach:

  1. Od 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku - w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się.
  2. Od 1 lutego do 14 marca 2008 roku - w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

  Wnioski o dofinansowanie w ramach programu Komputer dla Homera 2003, można składać w oddziałach PFRON w terminie od 17 marca do 30 kwietnia 2008 roku - na program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących.

  źródło: www.pfron.org.pl  Temat: PFRON - Gegaz 2003 i Komputer dla Homera
  PFRON opublikował na swojej stronie terminy przyjmowania wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji dwóch programów: Pegaz 2003 i Komputer dla Homera.

  Wszyscy zainteresowani programem Pegaz 2003 mogą składać do oddziałów PFRON wnioski w terminach:

  1. Od 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku - w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się.
  2. Od 1 lutego do 14 marca 2008 roku - w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

  Wnioski o dofinansowanie w ramach programu Komputer dla Homera 2003, można składać w oddziałach PFRON w terminie od 17 marca do 30 kwietnia 2008 roku - na program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących.

  Źródło: www.pfron.org.pl
  Temat: Podjazd do bloku - jakie formalności? kto buduje?
  MOPR jest od tego, żeby Wam pomógł.
  Można starać się u nich o dofinansowanie ze środków PFRON. Są gotowe wnioski o dofinansowanie na usuwanie barier architektonicznych, w których pisze, jakie załączniki trzeba dołączyć. Na pewno trzeba mieć zgodę właściciela gruntu i budynku - czyli np. spółdzielni mieszkaniowej. A projekt może zrobić wykonawca, którego mógłby MOPR lub spółdzielnia podpowiedzieć.
  Koło mojego bloku jest wieżowiec z podjazdem - podjazd jest metalowy, "zakręcany", koszt 2 lata temu był ok. 15.000,- zł (długości nie znam).
  Osoba mieszkająca w wieżowcu, poruszajaca sie na wózku, składała wniosek o indywidualne dofinansowanie w PCPR, otrzymała w 80% , a 20% dołożyła spółdzielnia mieszkaniowa . Nie wiem jak to formalnie załatwili, bo to osoba otrzymująca dofinansowanie powinna dołożyć 20%. Ale spółdzielni widać zależało na tym, aby taki podjazd był i teraz korzystają z niego również wózki z małymi dziećmi.
  Na stronie www.pfron.org.pl też powinny być w/w wnioski o dofinansowanie.  Temat: Dofinansowanie z PFRON na kurs prawa jazdy i zakup samochodu
  Od 14 lutego do 31 marca 2008 roku oddziały Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjmują wnioski o dofinansowanie w ramach realizacji pilotażowego programu „SPRAWNY DOJAZD - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B”.
  W 2008 roku adresatami programu w obszarze A, czyli dofinansowanie zakupu samochodu osobowego mogą być zatrudnione lub uczące się, pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, posiadające znaczny stopień niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, które ze względów zdrowotnych nie posiadają prawa jazdy i wymagają opiekuna kierowcy, posiadającego prawo jazdy kategorii B.
  Adresatami programu w obszarze A stają się również zatrudnione lub uczące się, pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, legitymujące się prawem jazdy kategorii B, posiadające ważne orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne, wydane z powodu dysfunkcji narządu ruchu. W przypadku przyznania dofinansowania do zakupu samochodu dla więcej niż jednego adresata programu ze wspólnego gospodarstwa domowego możliwe jest łączenie przyznanych kwot dofinansowania celem zakupu jednego samochodu, przy czym wszyscy adresaci programu pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym muszą spełniać wszystkie warunki uczestnictwa w programie, za wyjątkiem wymogu posiadania prawa jazdy kategorii B, który to warunek musi spełniać jeden z adresatów programu.
  Więcej na stronach internetowych PFRON.

  Czy ktoś z Was korzystał z takiego dofinansowania lub złożył takowy wniosek?
  Temat: Nowe dofinansowanie z PFRON do nauki jazdy
  PFRON od dziś przyjmuje wnioski na dofinansowanie zakupu samochodu lub kursu nauki jazdy wraz z egzaminem dla osób niepełnosprawnych.
  Na prawo jazdy można uzyskać dofinansowanie sięgające do 85% ceny kursu.

  W tym roku termin składania wniosków jest tylko do 10 września 2007.

  Więcej informacji na www.pfron.org.pl dalej zakładka "Programy PFRON" i następnie "SPRAWNY DOJAZD"  Temat: [PFRON] Terminy przyjmowania wniosków
  Wszyscy zainteresowani programem Pegaz 2003 mogą składać do oddziałów PFRON wnioski w terminach:

  1. Od 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku - w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się.
  2. Od 1 lutego do 14 marca 2008 roku - w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

  Wnioski o dofinansowanie w ramach programu Komputer dla Homera 2003, można składać w oddziałach PFRON w terminie od 17 marca do 30 kwietnia 2008 roku - na program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących.

  Szczegóły na stronie: www.pfron.org.pl  Temat: Dofinansowania z PFRON-u
  Polecam odwiedzić stronę PFRON-u http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset KOMUNIKAT O NOWYCH PROGRAMACH WDRAŻANYCH W 2007 ROKU TRENER PRACY; UCZEŃ NA WSI; SPRAWNY DOJAZD; PARTNER III.

  Znajdziecie tam kilka ciekawych możliwości, żeby uzyskać dofinansowanie jeszcze w tym roku.
  Radzę się śpieszyć, bo terminy są bardzo krótkie.
  Można miedzy innymi składać wnioski o dofinansowanie do założenia internetu, zakupu książek do szkoły, kursy językowe, turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, dofinansowanie do zakupu i wyposażenia samochodu, pokrycia kosztów uzyskania prawa jazdy itp.  Temat: Budżet Miasta uchwalony !!!

  Urząd Miasta przygotowuje wnioski na dofinansowanie 26 inwestycji w latach 2006-2013.

  Wnioski na realizację części projektów zostały już złożone, inne są w fazie przygotowań. Pod koniec czerwca znana ma być decyzja w sprawie dwóch wniosków, dotyczących odwodnienia Sulejówka, których wartość szacowana jest na 3,5 mln zł. Bardzo dużo projektów wiąże się z zagospodarowaniem Glinianek. Do Urzędu Marszałkowskiego już złożono wniosek o 3 mln zł z przeznaczeniem na odwiert próbny w poszukiwaniu źródeł geotermalnych. Jeśli projekt się powiedzie, może stać się pierwszym etapem stworzenia na Gliniankach parku rekreacyjno-wypoczynkowego.

  Z inicjatywy burmistrza Waldemara Chachulskiego wpłynął również wniosek do PFRON. Pozyskane środki pozwolą przeprowadzić program „Równe szanse - równy dostęp” opracowany z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach. Do ministerstwa sportu złożono natomiast wniosek na budowę basenu.

  Większość pozostałych wniosków nie została dotychczas złożona, ale wskazują one na wysokie aspiracje Sulejówka. Jeśli wszystko się powiedzie, Sulejówek będzie mógł się pochwalić monitoringiem, a nawet edukacyjnym kompleksem energii odnawialnej.

  Powyżej prezentujemy jedynie fragment artykułu. Całość dostępna w papierowym wydaniu Lokalnej z 6 czerwca.
  Temat: Niepełnosprawni i działalność gospodarcza
  Pomoc niepełnosprawnym - dofinansowania udziela starosta

  Umowy z niepełnosprawnymi o dotacje np. do założenia własnej firmy powinny zawierać starostwa, a nie urzędy pracy.

  Starosta otrzymuje środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na pomoc tym osobom i to on jest odpowiedzialny za ich rozdysponowanie - wynika z wyjaśnień Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

  Dlatego osoby niepełnosprawne, które chcą ubiegać się o dofinansowanie z PFRON do założenia własnej firmy, a także przedsiębiorcy starający się o refundację wyposażenia miejsca pracy osoby niepełnosprawnej oraz 60 proc. ich wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne, muszą podpisać umowę o udzieleniu takiej pomocy właśnie ze starostą, a nie np. urzędem pracy

  Zdaniem resortu, publiczne pośredniaki w praktyce realizują wymienione zadania, ale nie mogą podejmować decyzji o sposobie rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie lub o zawarciu umowy z wnioskodawcą. To wyłączne uprawnienie starosty. MPiPS podkreśla, że np. umowa o udzieleniu dofinansowania do założenia własnej firmy zawarta z osobą niepełnosprawną przez powiatowy urząd pracy mogłaby być uznana za nieważną.

  Wnioski w sprawie refundacji części kosztów płacy nowo zatrudnionej osoby niepełnosprawnej oraz o dofinansowanie do założenia działalności gospodarczej, rolniczej lub wniesienia wkładu do spółdzielni socjalnej można składać od 7 listopada 2007 r.

  autor - Łukasz Guza; źródło: Gazeta Prawna  Temat: Obozy
  Miska mając orzeczenie o niepełnosprawności możesz starać się o dofinansowanie pobytu dla dziecka i opiekuna na turnusie rehabilitacyjnym ze środków PEFRON. Składa się wniosek o dofinansowanie i po 30 dniach od złożenia rozpatrywany jest wniosek. Listy ośrodków rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PEFRON znajdziecie na miescu godny polecenia jest ośrodek nad morzem "Panorama" w Jarosławcu pięknie zagospodarowany, morze, dobre jedzenie nawet dla cukierków, trochę rehabilitacji, dużo zieleini tylko... koszty ale jest dofinansowanie .
  Dofinansowanie nie wiem jak jest teraz ale na 2003 rok wyglądało to tak na dziecko (osoba niepełnosprawna) 578 zł i opiekuna 385 zł. W zależności od kosztów danych turnusów resztę się dopłaca ale resztę mozna odliczyć na końcu roku od dochodów i też trochę się zyskuje. Pozdrowienia a Jarosławiec polecam!!!!!!  Temat: Komunikat PFRON z 8 STYCZNIA 2007 roku !!!

  Zarząd PFRON ustala termin od 15 stycznia do 28 lutego 2007 roku na przyjmowanie przez Oddziały PFRON w 2007 roku, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. „Pegaz 2003” w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się oraz w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej

  mówiąc normalnym językiem PFRON przyjmuje wnioski o dofinansowanie (w tym adaptacji samochodów) w tym roku tylko do konca lutego !!!
  a potem się dziwią, że tak mało chętnych  Temat: dofinansowanie z PFRON
  dobija mnie to, taka luźna interpretacja urzędów w różnych miastach, zna ktoś podstawę prawną???
  teraz znalazłam wniosek na stronach MOPSu o dofinansowanie dla osób fizycznych sprzętu ze środków PFRON, a Pani zapytana w MOPS-ie czy jest w takim razie możliwość dofinansowania z PFRON-u spojrzała na mnie jak na debila i powiedziała, że oczywiście, że nie:/ JEST, Z TYM, żE WYMAGANY JEST UDZIAł WłASNY I TAKą INFORMACJE WRAZ Z ODPOWIEDNIMI FORMULARZAMI POWINNAM OTRZYMAć...  Temat: System realizacji Programu Kapitał Ludzki
  Zmiana Wytycznych kwalifikowania wydatków w ramach Programu Kapitał Ludzki

  W dniu 20 lutego 2008 r. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zatwierdziła zmienione Wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wytyczne obowiązują od 10 marca 2008 r.
  Zaktualizowana wersja Wytycznych wprowadza nowe rozwiązania w zakresie kwalifikowania wydatków PO KL, które usprawnią system realizacji i rozliczania projektów przez beneficjentów, m.in. poprzez umożliwienie ryczałtowego rozliczania kosztów pośrednich projektu. Jedynym ważnym z punktu widzenia rozliczania wydatków w projektach ograniczeniem jest niekwalifikowanie składki na PFRON w przypadku wynagrodzeń personelu projektu.

  Jednocześnie w celu uniknięcia problemów w stosowaniu nowych Wytycznych Instytucja Zarządzająca PO KL przyjęła uregulowania przejściowe, w myśl których nowe konkursy powinny być ogłaszane zgodnie z obowiązującą wersją Wytycznych, z zastrzeżeniem, że termin składania wniosków o dofinansowanie realizacji projektu rozpoczyna się nie wcześniej niż 10 marca br. Wynika to również z faktu, iż w dniu 10 marca br. dotychczasowa wersja Generatora Wniosków Aplikacyjnych zostanie zastąpiona nową wersją umożliwiającą wykazanie kosztów pośrednich zgodnie z zasadami wynikającymi z zaktualizowanej wersji Wytycznych.

  W związku ze zmianą Wytycznych zmodyfikowany został wzór wniosku o dofinansowanie a tym samym Generator Wniosków Aplikacyjnych.
  2008-02-22
  [b]źródło:http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/Wiadomosci/Strona+glowna/Zmiana+Wytycznych+w+zakresie+kwalifikowania+wydatkow+w+ramach+PO+KL.htm[/b]  Temat: ""Komputer dla Homera""
  Można składać wnioski na dofinansowanie komputera w ramach programu ''Komputer dla Homera''

  Od 1 kwietnia 2005 r. do końca miesiąca osoby niewidome i niedowidzące mogą składać wnioski o dofinansowanie komputerów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie.

  Program celowy PFRON "Komputer dla Homera" skierowany jest do osób z dysfunkcją wzroku posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie na zakup podstawowego oraz specjalistycznego sprzętu komputerowego i oprogramowania, jak również na urządzenia brajlowskie i lektorskie. Istnieje także możliwość uzyskania środków na udział w szkoleniu w zakresie obsługi nabytego sprzętu.

  http://www.niepelnosprawni.info/  Temat: elektryczny wozek pionizujacy
  Zwracam sie z prosba o porade.
  Niedlugo bedzie realizacja wnioskow z PFRON-u. Chce kupic wozek elektryczny pionizujacy. Najbardziej zalezy mi na takim, ktory pionizuje ale ma tez rozne funkcje siedzska tj. zmiany kata oparcia , wysokosci siedziska, mozliwosc lezenia itd. Maksymalne dofinansowanie z PFRON-u to ok. 22000zl. Wozek np. Levo comfort II kosztuje ok.33000zl., ale on chyba nie ma regulacji siedziska ['inne wozki LEVO pioniz. sa w ofercie Aksonu]Wiem, ze takie wozki ma tez w ofercie Permobil, ale nie moge znalezc ich cen. Czy ktos z was ma taki wozek i czy wiecie jakie sa ich ceny[chodzi mi m.in. o Permobil]? Czy wiecie moze o innych wozkach tego typu dostepnych w Polsce i objetych dofinansowaniem? Jestem tetra i nie wiem czy te wozki zapewniaja dobra stabilizacje w pionie i jak jest z poduszka przeciwodlezynowa tj. czy da sie ja zamontowac do tych wozkow i czy sie nie wysuwa w pionie bo na zdjeciach reklamowych to raczej zawsze sa osoby sprawne...Jakie sa wasze doswiadczenia z takimi wozkami; tj. uzytkowanie, awaryjnosc,serwis, dopasowanie przed zakupem, czy sa prezentacje w domu. Jaki wedlug was jest najlepszy i dlaczego oraz czemu jeden jest lepszy od drugiego - chodzi mi o prawdziwe roznice- porownanie sprzetowe i cenowe.
  Pozdrawiam  Temat: Kawiarenka 68
  miło Cię znów widzieć Kasiu
  gratulacje przyjęcia na studia podyplomowe
  no i składaj wniosek do PFRON o dofinansowanie z programu STUDENT
  ja dwa razy składałam i dwa razy dostałam pieniążki
  powodzenia
  Temat: Otworzyć kwiaciarnię? To proste! ;)
  Heeelou-ja szukam kontaktu z kącikiem kwiatowym zagląda tu jeszcze ? Potrzebuję kilka informacji dotyczących wniosku z PFRON o dofinansowanie czy ktoś go wypełniał? Śledziłam forum wiem że kącik kwiatowy tak kto jeszcze sprawa pilna  Temat: Imprezy integracyjne, pikniki, święta, bale i takie różne.
  W trosce o to, aby i w przyszłym roku nasze imprezy obfitowały w różne atrakcje i niespodzianki właśnie przed chwilą złożyliśmy za pośrednictwem jeleniogórskiego MOPS
  7 wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON zadań w obszarze sportu, kultury, turystyki i rekreacji z kosztorysami na łączną kwotę 25.400,00 PLN. PFRON moze dofinansować do 60% kosztów imprezy.

  W 2007 roku na 7 złożonych wniosków na kwotę 13.000,00 PLN uzyskaliśmy dofinansowanie 4 zadać na kwotę 7.800,00 PLN, z czego z PFRON
  otrzymaliśmy 4.680,00 PLN (właśnie 60%).

  Termin składania wniosków na rok następny mija 30 listopada, czyli wszystko jest na czas.

  Szkoda tylko, że środki dzielone są w kwietniu, czyli Bal Karnawałowy nie będzie z PFRON dofinansowany.
  Ale już obchody Światowego Dnia Zespołu Downa (21 marca) prawdopodobnie będą przedmiotem umowy przedwstępnej i tzw przyrzeczenia, czyli potwierdzenie przelania w maju pewnej kwoty, która wydana zostanie ze środków wlasnych w marcu.

  Wnioskowaliśmy o dofinansowanie zajęć muzycznych, Dnia Dziecka, Spotkania z Mikolajem, wycieczki autokarowo - pieszej, dwóch pikników i właśnie obchodów 3 WDSD w marcu.

  Trzynajcie kciuki, żeby chociaż kilka przeszło.  Temat: PFRON RUSZA ZNOWU Z AKCJĄ PEGAZ (dofinansowanie samochodu)
  Witam. Chcemy złożyć wniosek na dofinansowanie samochodu. Mam pytanie do osób, które już otrzymały w ubiegłych latach dotacje (lub są w temacie . Otóż mam przed sobą wniosek i martwi mnie, że trzeba wypisać, jakie dofinansowanie otrzymał mój syn z PFRON-u w latach ubiegłych. U nas było to : 3x turnus po ok 1tys zł, raz wózek za 1,8tys i raz fotelik za 700zł. Wydaje mi się, że to może dyskwalifikować wniosek.

  Ola  Temat: PFRON RUSZA ZNOWU Z AKCJĄ PEGAZ (dofinansowanie samochodu)
  Mi też powiedziano, że chodzi głównie o umowy czyli czy jestem lub byłam beneficjentem PFRON-u... O dofinansowanie turnusu zwracasz się do MOPS-u lub PCPR-u a nie bezpośrednio do Funduszu.
  A wpisanie nie zaszkodzi bo to są sprawy, które były i minęły (nie masz z tego tytułu zobowiązań z PFRON-em).

  Ważne, (ostatnio) było żeby minęło conajmniej 6lat od ostatniego dofinansowania do auta (my składaliśmy po raz pierwszy) i żeby nie być współwłaścicielem auta mniej niż, chyba, pięcioletniego...

  My dostaliśmy ostatnio dofinansowanie, ale z tego co widzę różnic jest tyle, że nie wiem czy nie zaszkodziłabym udzielając rad...

  Ważne, żeby zebrać jak najwięcej zaświadczeń, że dziecko dojeżdża na rehabilitację, terapie, zajęcia. do lekarzy, nawet o tym czy uczęszcza do przedszkola lub szkoły... I że to jest konieczne...

  Aha, ja musiałam dwa razy dowozić zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy męża - tam jest dokładnie napisane co oni uważają za dochód brutto... (dochód brutto pomniejszony o składki i coś tam jeszcze) i potem we wniosku przeliczony na członka rodziny...
  Temat: Dofinansowanie czesnego
  W ramach programu z PFRON "Uczeń na wsi" można się starać o dofinansowanie czesnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
  "... uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, mogą uzyskać także dofinansowanie kosztów pobieranej nauki (czesne)..."
  Więcej na stronie: http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset

  Wnioski o takie dofinansowanie należy składać do Gmin w terminie do 30 września 2007.
  Temat: Dofinasowanie z PFRON
  Na nasze koto wreszcie wpłynęła 1 transza z PFRON ponad 40 000 zł. Niestety umowa, która miał być na 6 lat kończy się w grudniu i będziemy musieli pisać nowe wnioski, ale to i tka sukces. na razie PFRON wspólfinasuje kwartalnik i spotkania wyjazdowe. Pomorskie 1 tydzień września, mazowieckie koniec września, jeszcze jeden Zakrzów na jesieni. Jak się kujawsko-pomorskie, dolnośląskie i/lub podlaskie zbierze to środki też są. Dofinansowanie z PFRON jest dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności i ich opiekunów. Opłacamy również koszt dojazdu i pobytu wykładowców.
  Możemy również myśleć o dofinasowaniu spotkań w innych rejonach, jeśli znajdzie się ktoś kto to zorganizuje. My oczywiscie pomożemy.
  Członkowie J-elity bez orzeczonego st. niepełnosprawności mogą również liczyć na dofinansowanie ze środków Towarzystwa.  Temat: Dofinansowanie do inhalatora
  Starałam się o dofinansowanie z PFRON- u do zakupu inhalatora ale był to już koniec roku , skończyły się pieniądze , wniosek rozpatrzono odmownie. Jednak jest taka możliwość , żeby starać się uzyskać dofinansowanie. Nasze dzieci często chorują i na pewno inhalator jest potrzebny. Trzeba poprosić lekarza wypisanie zaświadczenia , że dziecko często choruje na schorzenia dróg oddechowych i inhalator jest niezbędny do leczenia.

  Wypełnia się wniosek : Likwidacja barier technicznych . Jednak we wniosku trzeba napisać ,że staramy się o nebulizator. Dofionansowanie jest do 60%.  Temat: Źródła finansowania statutowej działalności organizacji
  30 listopada upływa termin składania wniosków o dofinansowanie z funduszy PFRON zadań organizacji w zakresie kultury, sportu, rekreacji i turystyki na 2009 rok.
  Wnioski składa się za pośrednictwem właściwych miejscowo MOPS lub PCPR.

  W dniu dzisiejszym nasza organizacja złożyła 7 wniosków na łączną kwotę 38.600 PLN, przy czym kwota wnioskowana od PFRON, to 23.160 PLN (właśnie 60% kosztów tych 7 przedsięwzięć).

  W ubiegłym roku na wnioskowane dofinansowanie 14.000 PLN otrzymaliśmy 10.500 PLN, czyli 75% wnioskowanej kwoty.

  Była to poważna, trzecia co do wielkości pozycja po stronie przychodów w naszym tegorocznym budżecie.  Temat: PFRON RUSZA ZNOWU Z AKCJĄ PEGAZ (dofinansowanie samochodu)
  "Moduł III - pomoc w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej.
  Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Oddziału PFRON, właściwego terytorialnie dla siedziby warsztatu prowadzonego przez Wnioskodawcę.
  Termin przyjmowania wniosków w 2006 roku zostanie wyznaczony odrębną uchwałą Zarządu PFRON"

  To cytat ze strony www -wyżej jest mowa o dostosowaniu samochodu a tu nie to inny moduł Programu PEGAZ.  Temat: A co po operacji, jako takim leczeniu, czyli rehabilitacja?
  Jestem zdziwiony, Małgosiu, tym że odmówiono Ci dofinansowania do turnusu reh. Takie dofinansowanie przysługuje każdej ON z grupą, raz w roku. Oczywiście są rozbieżności w kwocie tej "pomocy" - to jest zależne np. od dochodu wnioskodawcy, ilości pieniędzy w PCPR na bieżacy rok. itp. Od czterech lat składam wniosek w tej sprawie i nigdy nie było problemów, w dodatku jeździ jeszcze ze mną opiekun, on też dostaje dofinansowanie (oczywiście relatywnie mniej). Hm... może to zależy od powiatu, kreatywności kierownictwa w zdobywaniu funduszy na ten cel z PFRON-u., nie wiem. U mnie, w S-ku, żadnych przeszkód nie ma. Wniosek o dofinansowanie do turnusu reh. składam zawsze mniej więcej w marcu, bo na maj wybieram termin turnusu. Mój wkład w zapłatę to ok. 20-30% ceny turnusu.
  Sądzę, że nie ma znaczenia w tej chwili dokąd się posiada grupę inwalidzką.  Temat: Dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych
  Witam,

  Bardzo proszę o pomoc w kwestii dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego - turnus odbędzie się 10.01.2010 r. jak mogę uzyskać dofinansowanie skoro jest to już na początku roku. PFRON Gliwice poinformował, iż nie otrzymam gdyż wniosek składa się w pierwszej kolejności a dopiero później mogę szukać turnusu. Czy można to jakoś obejść ? Jak to można załawtwić ? Bo wygląda na to że osoby wyjeżdżające w styczniu nie otrzymają dofinansowania bo PEFRON musi mieć na to od 1-2 miesięcy. Proszę o informacje.

  Dziękuję :)  Temat: Informacja dla studentów niepełnosprawnych
  PFRON Oddział Śląski informuje, że do 10 października 2007 roku studenci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności (znaczny, umiarkowany) mogą składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu „STUDENT – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”.

  Program, procedury realizacji oraz wzór wniosku umieszczone są na stronie internetowej PFRON: www.pfron.org.pl  Temat: dofinansowanie komputera z PCPR
  Widzisz Korelina-wiec u nas jest inaczej,bo mozna wniosek na komputer zlozyc tylko w oddziale PFRON-u ,a nie w PCPR.I wyraznie mowili,ze tylko to trzeba wpisac,na co zostala podpisana umowa z PFRON-em,a umowy o turnus nie podpisujemy,ani na wozek czy pionizator.
  Do KARMEL66-moja kolezanka zlozyla do PCPR-u wniosek o dofinansowanie pralki automatycznej i dostala okolo 1000zl.  Temat: likwidacja barier w komunikowaniu się - komputer
  W ramach programu Likwidacja barier w komunikowaniu się można się starać o dofinansowanie do zakupu sprzętu umożliwiającego komunikację. Dla osób autystycznych jest to najczęściej komputer.
  Pogram jest finansowany ze środków PFRON, a wnioski składa się:
  * mieszkańcy Opola w Wydziale Spraw Społecznych na ul. Budowlanych 4 pok. nr 8;
  * dla mieszkańców z powiatu opolskiego w PCPR w Opolu przy ul. Książąt Opolskich 27.
  Dofinansowane może być 80 % wartości planowanego zakupu. Kosztorys lub oferta handlowa powinna stanowić jeden z załączników.
  Inne ważne załączniki to: zaświadczenie lekarskie ( wzór w załączeniu do wniosku); opinie psychologa, pedagoga; orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub inne równoważne.
  Wniosek należy złożyć na specjalnym druku, który jest na stronie http://boo.um.opole.pl/index.php?action=view&typ=boo_karta&id=2232
  w dziale załączniki do pobrania.
  Temat: Kawiarenka 39

  ale Kinga nie musiałasz czekać niedzy jednem dofinansowaniem a drugim jakiegokolwiek rodzaju ok 5 lat ?? bo wypełniając ten wnisek podpisuje sie tam oswiadczenie ze nie korzystało sie ze środków PFRON w okresie ostatnich 5 lat ...
  Od czego zaczac zeby dotac dofinansowanie z pfronu?? od wizyty w jakimś oddziale lub przedzwonić i zapytać się co i jak.
  www.pfron.org.pl może tu coś znajdziesz
  trzeba iść i wziąć wniosek o dofinansowanie remontu/dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych - o jest bezpłatna infolinia pefronu
  co dzień od 12 do 20 0 800 533 335

  Pozdrawiam!
  Temat: Aktualne nabory wniosków i ofert
  Witam !

  W tym miejscu proponuje wpisywac znane Wam terminy naborów wniosków i ofert.

  Na dobry początek:

  10 kwiecień Programy Operacyjne Ministra Kultury
  15 marzec nabór wniosków o dofinansowanie działań, których celem jest podwyższanie komptencji pracowników i WSPółPRACOWNIKóW instytucji rynku pracy. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa obywatelskiego - Program ProBonus
  30 marzec zakończenie naborów w ramach Programu Uczenie się przez całeżycie dla programów sektorowych.
  15 marzec zakończenie naboru do projektów dla instytucji rynku pracy umozliwiających uzyskanie
  23 marzec Fundacja Świetego Mikołaja. nabór wniosków, których celem jest wyrównywania szans edukacyjnych wychowanków Rodzinnych domów dziecka
  Marzec jest także miesiącem kiedy kończy się nabór do wielu programów PFRON
  Uruchomiony został także wspólny program ministra Sportu i PZU o nazwie "Blisko boisko"

  To na początek tyle. Jesli ktoś zna jeszcze jakies mozliwosci uzyskania wsparcia dla ngo, prosze niech dopisuje
  [/img]
  Temat: zakup auta
  Mój mąż był wczoraj w PFRON w Łodzi z dłuuuuga listą pytań. Miła Pani wszystko obiaśniła.
  Głównym kryterium pierwszeństwa programu jest miejsce zamieszkania: preferowane małe miasta lub wsie, gdzie nie ma, np. rehabilitacji i autobusów niskopodłogowych. I to będzie głowne kryterium przyznania dofinansowania, jeśli wniosków będzie więcej niż pieniędzy.
  Niestety we wniosku trzeba podać, czy ubiegamy się o dofinansowanie nowego czy używanego samochodu i to będzie wiążące.
  To były najistotniejsze informacje, o które pytaliśmy.
  Jak dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu składamy wniosek i napewno zdam relację.  Temat: DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU SAMOCHODU !!!!!!!!
  czesc niepelnosprawni. mozee troche polityki. czy wiecie ze 18 01 2008 nasz nowy rzad wymyslil dla niepelnosprawnych niesamowita alternatywe ruchu.... otoż postanowili nam wszystkim dac szanse i dali czas do konca marca aby zlozyc wnioski o dofinansowanie do srodkow transportu.... ciekawy jestem kto z was niepelnosprawnych jest wstanie wygenerowac do 20 tysiecy euro na samochod... niby beda dofinansowywac nawet 70% tej kwoty. jesli ktos MOZE SKORZYSTAC TO NIECH W TE PEDY SIE ZBIERA. jest to moim zdaniem granda. sami mowia o tym ze potrzebuja czasu na realizacje i tworzenie nowych ustaw a nam dali poltora miesiaca. po prostu smiech. ALE JESLI KTOS MOZE TO NIECH LECI BO MOZE NIE BYC TAKIEJ OKAZJI. TRZYMAJCIE SIE I PRZEKAZCIE TEN LINK KOMU TYLKO MOZECIE POMOC !!!!!
  BART.
  http://www.pfron.org.pl/z...ph?OpenFrameset  Temat: Orzeczenie o niepełnosprawności
  Ja akurat dostałam to dofinansowanie ze środków programu "PEGAZ 2003"... nie sugeruj się rokiem w nazwie - program cały czas istnieje... http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset - tutaj masz info na temat tego programu (mam nadzieję, że będzie widać...)
  Dostałam na niego ponad 3 tys zł... więc nie jest to mało... Co prawda ponoć ciężko jest dostać taki sprzęt od nich, mi aż gratulowali... ale spróbować zawsze warto...
  Ps. Grunt to dobre uzasadnienie wniosku o dofinansowanie...  Temat: dofinansowanie komputera z PCPR

  A jednak to nie tak-trzeba wpisac tylko to ,na co sie zawieralo umowe z PFRON np.dofinansowanie komputera,wozka elektrycznego,likwidacji barier architektonicznych,pralki.Natomiast takich dofinansowan jak turnus,wozek ,pionizator,fotelik rehabilitacyjny to nie dotyczy-taka informacje uzyskala moja kolezanka w PCPR.
  To ja mam mętlik bo w moim PCPR kazałi mi wpisac wszystko. Fakt, że wniosek kazano mi zawieźć lub wysłać do oddziału PEFRON pod który podlega PCPR. I jeszcze jedno w PEGAZIE nie ma limitu wiekowego dziecka np. 5, 6 lat. Nie ma. Trzeba tylko udowodnić, ze sprzęt jest potrzebny.  Temat: Turnusy rehabilitacyjne - krok po kroku
  PODSTAWA PRAWNA
  Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 15 listopada 2007 r.
  w sprawie turnusów rehabilitacyjnych
  (Dz. U. Nr 230, poz. 1694)

  Turnuys rehabilitacyjny to forma rehabilitacji, połączona z wypoczynkiem czyli zajęciami kulturalno-oświatowym i sportowo-rekreacyjne.
  Turnus nie może być krótszy niż 14 dni.

  W przypadku wyjazdu z opiekunem:
  - we wniosku lekarz uzasadnienia konieczność pobytu opiekuna
  - Opiekun to osoba, która: ukończył 18 lat lub ukończył 16 lat i jest wspólnie zamieszkującym członkiem rodziny osoby niepełnosprawnej .

  Warunki:
  - Dofinansowanie - jeden raz w roku
  - Wymagane skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu/ lekarza specjalisty
  - Na miejscu - zaświadczenie lekarskie o aktualnym stanie zdrowia, o chorobie, uczuleniach i przyjmowanych lekach

  Dofinansowanie z PFRON w roku 2008 (co roku kwoty te ulegają zmianom):
  - 782,95 zł - 666,96 zł dla osoby niepełnosprawnej w zależności od stopnia niepełnosprawności – od 27% do 23% przeciętnego wynagrodzenia
  - 521,97 zł dla opiekuna – 18% przeciętnego wynagrodzenia
  W trudnej sytuacji życiowej osoby niepełnosprawnej dofinansowanie dla tej osoby lub jej opiekuna może zostać podwyższone do wysokości 35 % przeciętnego wynagrodzenia  Temat: Czy taki komputer jest odpowiedni?


  Przyszedl i moj czas na zmiane sprzetu. Jako, ze moj nowy komputer
  powinien
  mi sluzyc przez kolejnych 5-6 lat, to chce kupic obecnie jak najlepsze
  podzespoly. Poniewaz moge sie ubiegac o dofinansowanie z PFRONu to
  zalozylem
  sobie kwote ~6000 zl na zestaw.


  Czy ja dobrze widzę ??? 6 tys. PLN ???? i ta kwotę Ci sfinansuje PFRON ????
  Poważnie ?

  wiesz co ? może łamię netetykietę, ale poieram nmojego przedmówcę Darka ....

  Od ponad 15 lat siedze w iwnformatyce i pracuję an sprzęcie, którego pewnie
  byś nawet nie dotknął ... !

  Też zmieniałem sprzęt ostatnio i zamknąłem się w kwocie AŻ 2000 PLN (SŁOWNIE
  : DWA TYSIĄCE)

  nie kłamię bo nie mam powodów ... z tą tylko różnicą, że kupowałem ZA SWOJE
  MIMO że też mam orzeczony STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI ...

  Powiem Ci tak ... nie żebym miał pretensje do Ciebie, ale raczej do naszego
  wspaniałego Państwa i do np. analizy wniosków na dofinansowanie.

  do "takich a takich zastosowań" ?

  Czy jest jakiś limit tego dofinansowania ?

  Pozdrawiam .. Exploris.

  Temat: Nasze czerwcowe Jadowniki (2007)
  Ale miło się zaskoczyłam przed chwilką
  29 stycznia (w poniedziałek) złożyłam w PCPR-ze wniosek o dofinansowanie do uczestnictwa w turnusie.
  Odpowiedzieli na drugi dzień (30 stycznia ). Przed chwilką listonosz przyniósł mi list.
  Odpowiedź jest "na tak" Dofinansowanie w wysokości 665,00zł na Martynkę i 444,00zł na opiekuna (mnie). Razem 1109,00zł. Chyba dobrze, nie?
  Bo ja nie mam doświadczenia
  To ile (ok) będę musiała dopłacić (pytam z ciekawości).
  Widocznie w małych miejscowościach PCPR-y dostają finanse na cały rok i sami rozdzielają, nie wysyłają tego do PFRON-u  Temat: STUDENT- CUKRZYK!

  Korzystał ktoś może z Pegaza?
  Jesli chodzi o dofinansowanie do sprzetu komputerowego, bo to jest jedna z opcji, to sklada sie wniosek do PFRON-u albo powiatowego MOPS-u. Jest to generalnie zalezne od dochodow brutto w rodzinie, i jednym z warunkow jest posiadanie umiarkowanego lub znacznego stopnia niepelnosprawnosci, ale jesli uda sie zdobyc dofinansowanie, to pokrywaja wartosc danego sprzetu (wybranego przez siebie oczywiscie ) nawet do 80%.
  Czas oczekiwania na decyzje jest dosyc dlugi, ja czekalam pol roku, wiec raczej trzeba uzbroic sie w cierpliwosc  Temat: Uprawnienia dla osób niepelnosprawnych
  Panie Piotrze..

  Mysle że warto przybliżać w obecnym czasie uprawnienia jakie przysługują skladakom
  Ja i kilku znajomych zlożyło wnioski o takie dofinansowanie -okazało się że pieniądze zostały rozdysponowane,natomiast w styczniu jeszcze raz składam wniosek i może się zalapie na nowego Laptopa.
  PEFRON dysponuje takimi pieniędzmi na różne remonty -a dlaczego nie można z tego korzystać ,dlatego tez prosze o więcej informacji w tym temacie.

  Dużo zdrowia Piotrze..jeśli się coś uda to proszę pochwal się..  Temat: komputer
  W 2003r. składłem wniosek o dofinansowanie na komputer do PFRON w Toruniu (napisałem że jestem tetraplegikiem C5,C6 lekarz w swoim załączniku to potwierdził i ok. ale dopisał że poruszam się na wózku) w odpowiedzi przeczytałem że skoro poruszam się na wózku dofinnsowania nie otrzymam. Na szczęście w moim rodzinnym Grudziądzu potaktono mnie poważnie i PFRON pod koniec 2003r. przyznał mi 3100 PLN. Uważajcie jak i co piszecie we wnioskach.  Temat: W jakich miastach PEFRON dofinansowuje zakup pompy?
  Hej.

  W Lublinie można dostać 80 % ceny pompy, 20% trzeba dopłacić samemu.
  Trzeba złożyć wniosek "na dofinansowanie zakupu urządzeń z zakresu likwidacji barier technicznych" Jednak składa się go nie w PFRON tylko w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w dziale ds niepełnosprawnych.  Temat: GTM Hammer Vario i rozczarowanie
  ToJa o tym co piszesz pierwszy raz słyszę. Ja ma wózek finansowany przez NFZ i nie ma problemu z tym abym wzięła elektryka, ale dlaczego miaAOBY TAK BYĆ ŻE PRZEZ 5 LAT NIE MOGĘ Z nfz-TU WZIĄC NASTEPNEGO?? wiem że prze 5 lat nie nalezy mi się drugi z PFRONU bo ten program obejmuje osobę co 5 lat, ale NFZ a PFRON to dziwne i pierwszy raz to słyszę aby takie coś było. Z ciekawości jutro zadzwonię do NFZ-tu i do PFRONU i się dowiem. Potem napiszę co się dowiedziaAM.

  dowiadywałam się odnośnie tego co napisał ToJa, czyli że nie mozna brać wózka z NFZ-tu przez 5 lat jeśli weźmiesz z PFRONU elektryka. Panie zarówno w NFZ-cie jak i w PFRO-nie zdementowała to tzn jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Tylko że jesli dostaniesz już dofinansowanie z PFRON-u na wózek elektryczny to nie możesz się strać przez 5 lat na wózek w PFORNI-e i tylko tyle ale to tak jest ze wszytskim że można składać wniosek raz na 5 lat obojętnie co by to nie było. Póki co program PEGAZ na komutery i wózki nie został uruchomiony, w zeszłym roku uruchomili go dopiero w połowie marca. Ja na pewno będę śledziła kiedy go otworzą. Także sprawa już jest wyjaśniona.
  Temat: dofinansowanie komputera z PCPR
  proszę o pomoc.mianowicie byłam dzis w PCPR zapytać o cofinansowanie do komp.i pani powiedział,że absolutnie nam, sie nie należy syn ma prawostronny niedowład,nie mówi,więc pani mnie pyta po co miałbyby ć ten komp?jak nie mówi.więc jej powiedziałm,że generalnie chodzi o naukę pisania i komunikowania się właśnie jeśli nie mówi,a ona że niestety dopiero jak pojdzie do szkoły od września tego roku i zależy od yego jak szkoła zaopiniuje.czy ja moge pytać o dofinansowanie w PFRON? TO SA 2 ODDZIELNE MIEJSCA SKĄD MOGA DOFINANSOWAĆ?poradzcie co z tym zrobić syn chodzi do zerówki integr. czy opinia powiedzmy logopedy,psychologa czy pani z przedszkola bedzie do napisania we wniosku czy oddzielnie?a co z opinią neurologa?POMÓŻCIE!  Temat: Warszawa: są jeszcze środki na dofinansowania
  u mnie w Białymstoku są jeszcze środki na turnusy na pewno, z pozostałymi nie wiem. Jestem w szpitalu, więc średnio jestem na bieżąco.
  Zapewne złożę wniosek o dofinansowanie turnusu.. na wakacje z J-Eliciarzami

  A te uzasadnienie to po prostu solidne malowanie trawy, że tak to nazwę

  W 2008 roku mogę znów ubiegać się o pomoc z PCPRu.. bo na PFRON nie mam co liczyć

  Zastanawiam się dla kogo ta instytucja jest. Dla swoich pracowników czy niepełnosprawnych  Temat: Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ
  Mozna taki turnue chyba sfinansować ze środków PFRON- tylko podwójne ale- kto zajmie się pisaniem wniosku- Mamcia już walczy z wnioskiem na dofinansowanie spotkań, jak w tym roku i kwartalnik, aby było wszytsko kontynuowane w 2009r. A to naprawdę duże obciążenie.
  Co do podłączenia pod turnusy dla młodzieży organizowane przez cukrzykó, to moge się zorientować- w tej organizacji też jestem.

  O tyle byłoby to dobre, ze z doświadczenia wiemy, ż epewnie chętnych nie byłaby zastraszająca ilośc.  Temat: Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ
  Ja chętnie pomogę w organizacji (oczywiście licząc na wskazówki). Jak by sie dało załatwić dofinansowanie z PFRON byłoby super. Wiele rodzin wydaje dużo pieniędzy na leki i nie stać ich już na zapłacenie za np. kolonie. Niestety ja nie mam o tym zielonego pojęcia jak to się robi tzn wniosek itd.

  Może zaczniemy od hasła na forum aby zorientować się ile dzieci chciałoby pojechać na taką impreze.

  Dziekuje Wam, że nie zostawiliście mnie samej z tą sprawą!!!  Temat: ... z Przemysławem Przybylskim

  Orzecznicy orzekają jednoosobowo...są to ludzie od czarnej roboty...dla takiego wysłać kogoś na tamten Świat, czytaj pozbawić środków do egzystencji A co o tym niepełnosprawni sądzą
  Pan Józef K. z Giżycka - od 23 lat chorujący na stwardnienie rozsiane (SM) - przeszedł cały orzeczniczy korowód. Podjął go, aby korzystać z ulg i uprawnień dla niepełnosprawnych, które przy przewlekłej chorobie są bardzo potrzebne (np. dodatkowy urlop na rehabilitację, odliczenia podatkowe, siedmiogodzinny dzień pracy) oraz z myślą o swoim zakładzie pracy, żeby mógł on wystąpić o dofinansowanie z PFRON -u jego stanowiska pracy oraz płacić mniejsze składki.

  ,,Nie miałem pojęcia jak się zostaje rencistą" - wyznaje nasz czytelnik - "Kadrowa wyjaśniła mi, że wniosek o rentę przygotowuje zakład pracy, a ja mam zebrać dokumentację medyczną".

  W ZUS-ie lekarz orzecznik na dzień dobry powiedział:

  „To bardzo dziwne, że choruje pan tyle lat i dopiero teraz występuje o rentę. Kto pana diagnozował?" - Po parominutowej rozmowie stwierdził, że w takiej sytuacji musi orzec częściową niezdolność do pracy na rok. Na nieśmiałe pytanie, dlaczego na rok, riposta była następująca:

  „Jeśli chce pan pracować dalej, to znaczy, że nie jest pan całkowicie niezdolny do pracy. Poza tym, przy pierwszym podejściu zawsze orzekamy na rok."

  Inny nasz czytelnik po amputacji nóg na pytanie, czy w ciągu roku odrosną mu nogi, dostał jeszcze lepszą odpowiedź: - Przecież cuda się zdarzają!
  http://www.idn.org.pl/sonnszz/chore_orzecz.htm  Temat: Dotacje. Lista zadań
  Na forum kilkakrotnie były poruszane problemy osób niepełnosprawnych oraz PFRON jako potencjalne źródło pozyskania środków zewnętrznych na finansowanie działań mających na celu ułatwienie im egzystencji. Staraliśmy się sięgnąć po środki Funduszu- zostały złożone dwa wnioski o dofinansowanie i oba uzyskały wsparcie: pierwszy z nich dotyczy zakupu sprzętu do rehabilitacji- beneficjentem projektu jest ZOZ w Świętej Katarzynie, który dzięki niemu będzie miał możliwość modernizacji i zakupu nowych urządzeń. Drugi z projektów otrzymał dotację w ramach programu ,,Uczeń na wsi" i dotyczy wsparcia finansowego dla dzieci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności uczących się w szkołach na terenie naszej Gminy.Aktualnie Urząd Gminy jest na etapie podpisywania umów z grantodawcami i przygotowań do wdrożenia obu projektów- ich wartość to kilkadziesiąt tysięcy PLN.
  Podinspektor Grzegorz Salwa
  Biuro ds. Funduszy Europejskich
  Urząd Gminy Święta Katarzyna
  ul. Wiosenna 7, 55-011 Siechnice
  tel/fax. 0713117358
  e-mail: pelnomocnik@sw-katarzyna.pl  Temat: Jak to jest z komputerem dla dziecka niepełnosprawnego?
  Eee nie o tem program mi chodzi
  ---
  "PEGAZ 2003"
  Program realizowany w trzech modułach
  Moduł I - pomoc w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się, w tym 3 obszary:
  A - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu,
  B - pomoc w zakupie sprzętu komputerowego,
  C - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.
  Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Oddziału PFRON, właściwego terytorialnie dla miejsca zamieszkania Wnioskodawcy, w terminie do 30 kwietnia 2005 roku.  Temat: problemy osob niepełnosprawnych na UKW
  narazie nic jeszcze nie wiadomo.... jak bede cos wiecej wiedziała to oczywiscie bede pisac... trzeba jeszcze byc troche cierpliwości... ale przeciez od 10 wrzesnia do 10 pażdziernika mozna starać sie o dofinansowanie z PFRON-u tam przeważnie każdy dostaje jakoś kwote.. napisz temat o prfonie i dołącze wniosek  Temat: Grupa inwalidzka
  Dzisiaj składam wniosek do Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności, więc myślę, że coś się wkrótce dowiem. Pewnie, że pielęgnacyjny by się przydał, myślę, że samo doświadczenie w tej sprawie też jest ważne, poza tym, zakład pracy zatrudniający osobę z orzeczoną niepełnosprawnością może wystąpić do PFRON o dofinansowanie do kosztów zatrudnienia takiej osoby (tak to chyba się nazywa). Niby nie jest tego dużo ale przy ciągłych cięciach na budżecie wszystko się liczy.

  Pozdrowienia :wink:  Temat: W sprawie "aktualności"
  "Gmina Stawiski zakupiła 9–osobowy mikrobus marki Volkswagen przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych z możliwością przewożenia 1 osoby na wózku inwalidzkim.
  (...)Pozyskanie samochodu poprzedzone zostało złożeniem wniosku o dofinansowanie zakupu pojazdu w Podlaskim Oddziale PFRON w ramach powyższego programu. Gminie udało się pozyskać środki w wysokości 90 000 zł, co stanowi ok. 74% wartości samochodu. Pozostałe 26% to środki własne Gminy Stawiski." http://stawiski.pl/index.php?wiad=568
  Cena samochodu to ok 121622 zł.
  Mikrobus nieźle się prezentuje, tylko szkoda że te 26% to nie ostatecznie 10% ceny. A tak dodatkowo trzeba było dopłacić ok. 21tys, a nie zaplanowane w budżecie 10tys. Ale na takie cele pieniądze zawsze powinny się znaleźć.  Temat: Buty dla naszych dzieci

  Ja na twoim miejscu już dawno zrezygnowałabym z tych butów i żądałabym zwrotu pieniędzy, jeśli nie będą chcieli ich zwrócic powiedz, że pójdziesz zrobic im koło pióra w NFZ i nagłośnisz sprawę w mediach. Ja tak zagroziłam i oddali mi nawet wniosek, co prawda nie płaciłam nic gotówką tylko dostałam dofinansowanie z PEFRON-u, ale Medort nie śmiał się po nie zgłosic...

  my tez robilismy tam butyb dla naszego synka i czas oczekiwania bardzo nas irytował -i moze wlasnie 9 tyg. sprawilo ze buty ktore odebralismy byly idealnie dopasowane ..jednak musze obiektywnie stwierdzic ze za ta cene -chyba 93 ? po refundacji NFZ sa naprawde dobre jakosciowo i ladne.. a przede wszystkim spelniaja wszystkie mechaniczne warunki obuwia specjalnego -niestety przy ogromnych innych wydatkach nie stac nas na buty za 700 złotych  Temat: Buty dla naszych dzieci
  Ja na twoim miejscu już dawno zrezygnowałabym z tych butów i żądałabym zwrotu pieniędzy, jeśli nie będą chcieli ich zwrócic powiedz, że pójdziesz zrobic im koło pióra w NFZ i nagłośnisz sprawę w mediach. Ja tak zagroziłam i oddali mi nawet wniosek, co prawda nie płaciłam nic gotówką tylko dostałam dofinansowanie z PEFRON-u, ale Medort nie śmiał się po nie zgłosic...  Temat: PeFRON
  Ja byłam po wniosek w sprawie dofinansowania ze środków PFRON w Urzędzie Miejskim w wydziale spraw społecznych. Potrzebne jest zaświadczenie lekarskie informujące o konieczności stosowania pompy oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
  Dofinansowanie ze środków PFRON likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych. Podstawa prawna udzielania dofinansowania: rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON (Dz. U. Nr 96, poz. 861 ze zmianami).
  Punkt 2. O dofinansowanie na likwidację barier technicznych mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z ich niepełnosprawności.
  Punkt 3. Realizacja wniosku powinna umożliwić lub w znacznym stopniu ułatwić osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem.
  unkt 4. Dofinansowanie następuje na pisemny wniosek złożony do powiatowego centrum pomocy rodzinie właściwego dla miejsca zamieszkania osoby niepełnosprawnej.  Temat: Dofinansowanie do komputera
  Dofinansowanie do komputerów załatwia się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub Oddziale PFRON.
  Zdarza się, że zmieniane są w danym roku warunki uzyskania dofinansowania, więc najlepiej u żródła zdobyć informacje i wniosek.
  Oddział Śląski 032 2036835, 2036834, 7869602; katowice@pfron.org.pl
  Oddzial Świetokrzyski 041 3421969 kielce@pfron.org.pl
  Można też poszperać na stronie www.pfron.org.pl , gdzie powinny być informacje o zasadach przyznawania dofinansowań w danym roku.
  Dla uczących się korzystniejsze były dofinansowania w Oddziale PFRON, ale trzeba było spełniać określone warunki.
  We wniosku pisze co należy dołączyć : na pewno orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, kosztorys komputera, zaświadczenie z uczelni itp.
  Nie wiem czy nie ma ograniczenia wieku i nie wiem gdzie należy składać, jak ma się "dwa" zameldowania. Są też określone terminy.
  Powodzenia  Temat: Działalność na rzecz chorych na SM
  No tak, chodzi tu trochę o coś innego.
  Teraz widzę jak mało wiem, a ile powinienem wiedzieć chcąc być sprawnym (nie fizycznie) prezesem Towarzystwa. Jestem w kontakcie (mailowym) z kilkoma osobami np. z PTSR, CISM, Stowarzyszenia Klon/Jawor. Otrzymałem wiele książeczek na temat choroby, broszurek na temat prowadzenia organizacji samorządowych, gazetki np. pt. "Pod wiatr" i oczywiście jestem prenumeratorem cenionego przeze mnie miesięcznika Pozytywny Impuls. Tak więc jakoś się to wszystko kręci. Oczywiście mam też pomoc w miejscu zamieszkania np. Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe no i oczywiście miejscowy PCPR.
  Jeśli chodzi o tegoroczne dofinansowanie to wyglądało to nieco inaczej. O dofinansowanie poprzedni zarząd występował, jako Towarzystwo SM czyli, jako cała grupa. "Szło" to z projektu pn. dofinansowanie ze środków PFRON organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych. We wniosku w rubryce NAZWA ZADANIA: Wypoczynek na ziemi sławskiej. Pobyt musiał trwać nie więcej niż 10 dni. A więc moja grupa była w tym ośrodku na wypoczynku zgodnie z nazwą zadania; projektu, a na realizację tego zadania możemy otrzymać max. do 60% kosztów tego zadania.
  Nie można było ubiegać się o indywidualne dofinansowania na rehabilitację bo takie dofinansowanie miało miejsce w ubiegłym roku (o czym pisałem w poprzednim poście).
  W tym roku "czujemy się wspaniale, hulamy i uprawiamy turystykę na ziemi sławskiej" i dopiero w przyszłym roku możemy być znowu chorzy i ubiegać się o indywidualne dofinansowanie do rehabilitacji podczas turnusu rehabilitacyjnego. Czy to normalne?
  I tego nie mogę do końca zrozumieć.
  Temat: Dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych
  Wzrośnie od marca??
  czy już wzrosła?

  § 8

  Wysokość dofinansowania ze środków PFRON do turnusu rehabilitacyjnego może wynosić:
  dla uczestnika od 50% do 100% najniższego wynagrodzenia,
  dla niezbędnego opiekuna od 40% do 80% najniższego wynagrodzenia, przy czym nie może ono przekraczać wysokości dofinansowania podopiecznego uczestnika.

  Decyzję o wysokości dofinansowania, w granicach określonych w ust. 1, podejmuje każdorazowo PCPR, biorąc pod uwagę sytuację materialną Wnioskodawcy

  djulio dofinansowanie do turnusów jest uzależnione od funduszy w danej gminie (mieście)jak i zarobków rodziców.
  ...W Twoim mieście kwota może wzrosnąć a u innych w marcu może już jej brakować
  U nas w mieście w okolicach maja nie przyjmują już wniosków,bo zasoby finansowe PFRONu są wyczerpane  Temat: Pompa a fundacje
  Myslę, że jednak możliwość wyrwania dofinansowania na pompę jest, bo przepisy o tym mówią (może nie dokładnie, ale..) tylko, że pracownicy PCPR`ów, czy MOPS w większości zachowują się tak, jakby mieli mi dołożyć z własnej kieszeni. Nie robili tego, więc mówią nie. Ja próbuję załatwić dofinansowanie w Otwocku (k. Wawy). Przy pierwszej wizycie Pan powiedział mi, że finansują tylko wkłucia. Tłumaczyłam, ze chodzi mi o PFRON, a nie o NFZ, to zaczął mącić, że to to samo (bardzo mnie rozbawił). poprosiłam o padstawę prawną - podał mi ale jak się okazało, ustawa dotyczyła refudacji NFZ. Poświęciłam się i wyszperałam rozporządzenie ministra zdrowia dot. PFRON i zawitałam ponownie w PCPR. Nie bardzo wiedzieli, co ze mną zrobić i jak odpowiadać na moje pytania, więc po namyśle kazali złożyć wniosek, który mają przesłać do centrali i jeżeli się należy, to dostanę. Na razie czekam na odpowiedź z gminy, bo byłam na spotkaniu z burmistrzem i polecił złożyć prośbę na piśmie. Przeglądałam też w necie, że ludzie piszą podania do gminy i rada gminy zatwierdza przyznanie kasy (pewnie o ile chce?), ale widziałam trzy różne podania i wszystkie załatwione pomyślnie. Także próbować trzeba. Jak coś drgnie w mojej sprawie, to dam znać. Jeżeli masz życzenie, to napisz do mnie, to prześlę wniosek do wypełnienia i ew. rozporządzenie. Może złóż poprostu wniosek i poczekaj na odpowiedź? pozdrawiam.  Temat: Głosowy opis narzędzi
  Nie mów Stasiu, dofinansowanie uzyskać jest stosunkowo łatwo. Ja mieszkam w Warszawie i najtrudniej wbrew pozorom tu jest je uzyskać gdyż Stolica siest największa i przypada tu największa ilość wnioskodawców do podziału środków, w efekcie czego dostaje się stosunkowo niewielkie pieniądze. Wiem, że w innych, mniejszych miastach, jest lepiej. Obecnie, do 30 kwietnia, można składać wnioski do programu Komputer dla Homera realizowanego przez PFRON. W ramach tego programu można uzyskać dofinansowanie do zakupu komputera i specjalistycznego oprogramowania. Jest tylko jeden warunek - trzeba pracować/być zarejestrowanym w Urzędzie Pracy albo się uczyć i przedstawić na to stosowne dokumenty. Drugim niezbędnym dokumentem jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, najlepiej ze względu na wzrok. I tyle, nie potrzeba więcej dokumentów. Wystarczy wypełnić wniosek, nawet na komputerze, złożyć go i czekać na pozytywne rozpatrzenie sprawy.
  Druga alternatywa to dofinansowanie w ramach programu likwidacji barier w komunikowaniu się realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
  Naprawdę, uzyskanie dofinansowania nie jest trudne tylko trzeba wykazać odrobinę dobrych chęci czego u Ciebie jakoś nie widzę. Nie dziw się też, że Expressivo nigdy nie będzie takim programem, jakiego oczekujesz. Odnoszę wrażenie, że chciałbyś wymusić aby Expressivo stało się tanią alternatywą droższych aplikacji - nie tędy droga Stasiu.
  Temat: Jak chory może się urządzić w społeczeństwie
  9.Jeżeli się studiuje w uczelni w której płaci się czesne, a ma się przyznaną grupę niepełnosprawności to można starać się o dofinansowanie (lub całkowite pokrycie kosztów) czesnego (akademika, podręczników też). Zajmuję się tym lokalny oddział PFRON-u (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych www.pfron.org.pl ). Składa się w lutym albo we wrześniu wniosek, dostarcza trochę dokumentów i PFRON zwraca to co się opłaciło. Nie jest refundowany pierwszy semestr studiów, cały czas też trzeba samemu płacić - oni tylko zwracają. Pierwszy semestr trzeba opłacić samemu, kasa za drugi jest zwracana pod jego koniec - z niej można opłacić trzeci. Refundowane są zarówno studia inżynierskie/licencjackie, magisterskie jak i drugiego stopnia (czyli magisterskie po licencjackich/inżynierskich).

  10.Dzięki programowi PEGAZ PFRON-u można również starać się o zakup wózka inwalidzkiego lub komputera. Program ten nie wiadomo czy jeszcze będzie ale można zajrzeć na ich stronę i na jego temat poczytać, polecam.  Temat: Dofinansowanie do komputera
  W PPP dowiedziałam się, że mam ubiegać się o dofinansowanie do komputera. Wypiszą mi bez problemu wniosek z uzasadnieniem, a PFRON podobno realizuje wnioski do pół roku.
  Jestem na etapie pobierania wniosków przez internet i nie jestem do końca pewna czy:
  1. likwidacja barier w komunikowaniu się,
  2. likwidacja barier technicznych.
  Obstawiam 1. ale nie mam 100 % pewności. Pomóżcie !!  Temat: dofinansowanie - adaptacja i modernizacja pokoju + okna
  W tym roku dostałem dofinansowanie na modernizację mieszkania z PFRON-u. Uwzględniono mi[list=]zakup imontaż wanny[/list]zakup i montaż kompaktu[list=]zakup i montaż umywalki[/list]zakup i montaż dwóch baterii[list=]poszerzenie trzech ościeżnic wraz z wymianą drzwi[warunek drzwi 90 cm.i to tam gdzie musisz się poruszać czyli : jeden wybrany pokuj , kuchnia i łazienka] dodatkowo można wymienić drzwi wejściowe warunek to :90 cm.,otwierane na zewnątrz no i zgoda architekta budynku[/list]demontaż ścianki działowej,jeżeli wc. iłazienka są oddzielnie[list=]zakup i ułożenie płytek ściennych włazience [do wysokości 1,50cm nad wanną lub w kabinie z prysznicem ][/list]zakup uchwytów dla on. w łazience[list=]zakup i ułożenie płytek antypoślizgowych na podłodze[/list]zakup i wymiana dwóch okien [ wybrany pokuj i kuchnia , warunek klamki na wysokości max 120 cm od podłogi] Jestem z kujawsko-pomorskiego,na całość otrzymałem 8100 pln....a i jeszcze jedno najpierw złóż wniosek z wyszczególnieniem planów modernizacji do PFRON-u, następnie czekasz na komisję, którą PFRON przyśle i w zależności od tego co owa komisja Ci uwzględni jesteś szczęśliwcem i zaczynasz remont [nigdy wodwrotnej kolejności ]  Temat: PeFRON
  MAm pytanko bo byłem w PeFRON-ie. W sprawie dofinansowania do pompy ale babka w okienku ....powiedziała że jedynie można uzyskać refundacje na wkłucia (poza tymi 300 zł od NFZ) w MOPR-ze(jakoś tak) ale niestety sie nie kwalfikuje.

  unkt 4. Dofinansowanie następuje na pisemny wniosek złożony do powiatowego centrum pomocy rodzinie właściwego dla miejsca zamieszkania osoby niepełnosprawnej.

  czyli nie mam co pisać podania do PeFRON-u! Moja mama juz straciła nadzieje że uzyskamy jakieś fundusze.  Temat: Dofinansowanie do pomocy edukacyjnych


  Dopiszę jeszcze, że z początku Pani z PFRON byla na tyle mila, iż zwrócila uwagą na wiek Julii i to iż jej dokumenty są bardzo ściśle związane z koniecznością rehabilitacji mowy i sluchu. z Umową otrzymaliśmy komputer a dodatkowo aneks do umowy na programy LOGOPEDIĘ, WSPOMAGANIE i Mówiące obrazki.
  starając się z PEGAZA możecie mieć dofinansowanie nawet do 90% ja mialam 89,07%
  Ale można się starać z PFRON lub PCPR i wówczas na pokonywanie barier komunikacyjnych dofinansowują 60% a 40% mausisz mieć wkladu wlasnego.


  Dowiadywałam się w PCPR i pani powiedziała, że na pokonywanie barier komunikacyjnych np. komputer, oprogramowanie można otrzymać 80% dofinansowania. Zamierzam złożyć wniosek na program logopedyczny (na komputer Ania za mała). Czy ktoś korzystał z programu "Mówiące obrazki". W jakim wieku można zacząć pracę z tym programem. Czy Ania nie jest jeszcze za mała?  Temat: DOFINANSOWANIE ZAKUPU SAMOCHODU - PFRON
  Z przykrością przekazuję informację o zaprzestaniu naboru wniosków na ten cel.
  Szczegółowe informacje na stronie PFRON:
  http://www.pfron.org.pl/portal/pl/46/498/Pilotazowy_program_Sprawny_dojazd.html
  Temat: PFRON RUSZA ZNOWU Z AKCJĄ PEGAZ (dofinansowanie samochodu)
  Witam wszystkich .
  Dziś odwiedziłam przypadkiem strone PFRON i chcę wszystkich powiadomić że rusza po przerwie program Pegaz - czyli możliwośc ubiegania się o dofinansowanie na zakup samochodu.
  Czasu jest mało bo wnioski należy składać od 15 stycznia do 28 lutego.
  Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę skontaktować sie ze swoim oddziałem wojewódzkim PFRON>
  pozdrzwiam  Temat: Ulgi, uprawnienia i dofinansowania
  Dziś wchodzi w życie rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 2 stycznia 2008 r., z którego wynika, że niewywiązywanie się z jakiegokolwiek zobowiązania wobec PFRON uniemożliwia osobie niepełnosprawnej otrzymanie dofinansowania do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny. Dotychczas wstrzymanie takiej pomocy dotyczyło jedynie sytuacji, gdy starający się o dopłatę do sprzętu nienależycie wypełniał warunki umów zawartych z Funduszem.

  To nie jedyne ograniczenie kręgu osób, które mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Zgodnie ze znowelizowanym rozporządzeniem, dopłatę taką otrzymają tylko osoby, które muszą być rehabilitowane w domu.

  Aby uzyskać dofinansowanie do zakupu sprzętu, niepełnosprawni muszą spełnić także kryterium dochodowe. Zgodnie z nowymi przepisami, pomoc taką otrzymają osoby, których przeciętny miesięczny dochód, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych, podzielony przez liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym (obliczony za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku), nie przekracza kwoty:
  - 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym,
  - 65 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w przypadku osoby samotnej.

  (PAP)  Temat: Ulgi, uprawnienia i dofinansowania
  W 2008 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyda ponad 600 mln zł na realizację własnych programów, czyli o 120 mln więcej niż w roku bieżącym. Dzięki tym pieniądzom PFRON chce m.in. zwiększyć dofinansowanie do zakupu samochodu przez osoby niepełnosprawne w ramach programu Sprawny dojazd. Do tej pory wynosi ono 50 proc. kosztu samochodu. Okazało się jednak, że dla wielu osób bariera 50 proc. wkładu własnego jest zbyt wysoka. Rozważa się możliwość finansowania przez PFRON nawet 80 proc. wartości auta.

  Dodatkowo fundusz nie wyklucza, że w 2008 roku o takie dofinansowanie będą mogły starać się np. osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Obecnie takie pieniądze otrzymują wyłącznie niepełnosprawni w stopniu znacznym. Wnioski o dofinansownaie będą przyjmowane jeszcze w styczniu.

  Źródło: Gazeta Prawna

  [ Dodano: 2008-02-10, 00:33 ]  Temat: Działalność na rzecz chorych na SM
  MOze po kolei
  1. Indywidualne dofinansowanie przysługuje co rok (raz na rok). Zatem jeśli ktoś korzystał w ubiegłym roku może (powinien) otrzymać dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego w tym roku. Zasady na stronie:http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/index.php/opis_turnusy
  W takim wypadku wasza rola jako organizatora ogranicza się do zebrania i zbiorczego przekazania wnioskow wraz załacznikami. Nie zajmuejcie sie pisaniem wniosku etc.

  2. Drugą rzeczą jest organizowanie wypoczynku przez ngo, wówczas wy dostajecie dofiansowanie a nie indywidualnie chory. I z tej formy korzystaliście jak rozumiem w tym roku

  3. Obie drogi się nie wykluczają: mozecie zarowno zorganizowac turnus na zasadach 1 jak i wypoczynek na zasadach 2. W maju możecie wyjechac wedle pierwszej metody a we wrzesniu wedle drugiej.

  4. PFRON nie finansuje rehabilitacji leczniczej, bo jest ona w gestti NFZ (przynajmniej teoretycznie ). PFRON finansuje rehabilitację społeczna zawodową itp.

  Mówiac między nami: dwutygodniowy czy 10 dniowy wyjazd nie jest rehabilitacją w SM , ale rodzajem wczasów połączonych z aktywnym wypoczynkiem  Temat: dofinansowanie komputera z PCPR

  syn ma prawostronny niedowład,nie mówi,więc pani mnie pyta po co miałbyby ć ten komp następnym razem powiedz,że komputer jest ci potrzebny do komunikacji z synem,do nauki mowy poprzez różnego rodzaju programy edukacyjne ,które uczą na podstawie tzw.piktogramów,czyli obrazków przedstawiających dane sytuacje.Jest również wersja z dźwiękiem ,gdzie dany obrazek przedstawiający np.czynność jeść jest jeszcze opisany głosem,i co najważniejsze napisać,że syn na podst takich programów uczy się w zerówce a w domu musisz z nim to non stop ćwiczyć ,żeby były jakieś rezultaty.
  Ale musiałabyś poprosić psychologai logopedę ,żeby ci to napisali a i dyrektor żeby się podpisał.Oczywiscie oddzielnie -będzie mógł napisać więcej i bardzej obrazowo-nie będzie musiał trzymać się określonych rubryk i pytań.Poprostu powiedz w szkole(zerówce) jak sytuacja wygląda .Może ci się uda .Im więcej zaświadczeń i papierów tym lepiej oni to ''lubią''.
  Chociaż znam takich pedagogów ,którzy żałują każdego papierka z informacją jakby człowiek im pieniądze z kieszeni zabierał.
  Ja wprawdzie dofinansowania nie dostałam a mam dwóch niepełnosprawnych synów i jeden z nich nie mówi-podobno nie mieli pieniędzy.
  Jak się zbierałam po raz drugi do wypełniania wniosku nieoczekiwanie dostałam komputer z innego źródła i dałam sobie spokój.
  Z tego co wiem PFRON odpada ,tam dają dofinansowanie dla młodzieży niepełnosprawnej tylko fizycznie do nauki i dla dorosłych niepełnosprawnych pracujących-też tam składałam wniosek
  Nie poddawaj się i walcz pisz i pisz aż im się znudzi
  Temat: Zakup samochodu - PFRON ma nowy program
  Dzisiaj byliśmy w Opolu w oddziale PEFRON pani była bardzo miła, pomogła uzupełnić wniosek, wzięła wszystkie zaświadczenia jakie mieliśmy. Dowiedzieliśmy sie dodatkowo że ponieważ M ma również orzeczenie o niepełnosprawności, wprawdzie w stopniu umiarkowanym ale dysfunkcja ruchowa i poza tym pracuje, może też ubiegać sie o dofinansowanie. Jeśli dostaniemy dofinansowanie na obydwu to można je zsumować na jeden samochód. tzn. zamiast powiedzmy 20 tys. możemy mieć 40 tys. zł wkład własny 10 tys. i można kupić samochód za 50 tys. powiedzmy...  Temat: PFRON RUSZA ZNOWU Z AKCJĄ PEGAZ (dofinansowanie samochodu)
  dzwoniłam dziś do ministerstwa i z tego co mi powiedziano przy większej ilości dzieci niepełnosprawnych przy ubieganiu sie o samochód należy zwrócić się z prośbą - oprócz wniosku na dorinansowanie do samochodu - do zarządu PFRON o podwyzszenie kwoty na zasadzie zamiast 2 samochody na każde dziecko to jedno dofinansowanie w podwójnej wysokości do jednego auta.
  Tak podobno było w poprzednim programie - szkoda ze tego wcześniej nie wiedziałam bo bym spróbowała tak zrobic a tak mam małe auto na 2 dzieci . Ale niech próbują Ci którzy moga teraz. Życzę powodzenia  Temat: Czy taki komputer jest odpowiedni?
  Sorry za odswierzenie watku.... ale mam info "ku pokrzepieniu serc" tych,
  ktorzy jechali po mnie za wykorzystanie srodkow z PFRON'u :-)
  Stwierdzilem, ze nie opaca mi sie pisac wniosku i zrezygnowalem z jego
  skladania. Zasiegnalem informacji u zrodel i wyszlo, ze komisje powolane do
  oceny wnioskow, przyznaja ewentualne dofinansowanie dopiero po kilku
  miesiacach, a napewno po wakacjach. Pozatym pula dofinansowania z mojego
  regionu jest juz niemal wyczerpana, wiec i tak mialbym marne szanse.
  A z powodu, ze potrzebuje w miare szybko zlozyc zestaw postanowilem zlozyc
  go ZA SWOJE pieniadze.
  Najpierw kupie monitor - jak pisalem wczesniej, a w okolicach czerwca reszte
  zestawu.
  Licze, ze w razie moich kolejnych pytan co do zakupu zestawu ZA SWOJE
  pieniazki, bede mogl liczyc na wasza przychylnosc w doradztwie.
  To tyle z mojej strony w tym watku - EOT.  Temat: Przystosowanie mieszkań dla ON
  Witam. Może komuś przydadzą się te informacje my w grudniu 2004r otrzymaliśmy środki z PEFRONU na przystosowanie mieszkania do osoby niepełnosprawnej PEFRON zrefundował 80% kosztów a my wkład własny 20% wymagane wtedy było : - szkic mieszkania - kosztorys - umowa z wykonawcą - oświadczenie o posiadaniu 20%środków własnych - mieliśmy jeszcze zaświadczenie o stanie córki i jej rokowaniach od neurologa Po złożeniu wniosku i w/w dokumentów zaczęto prace w naszym domu czyli dostosowanie węzła sanitarnego do potrzeb osoby niepełnosprawnej oraz przystosowanie ciągów komunikacyjnych (umywalka, wc , wanna, płytki antypoślizgowe łazienka kuchnia przedpokój, drzwi między pokojami i wejściowe , likwidacja progów ). Naprawdę nie wiem co mam wam doradzić ja złożyłam wniosek i nie było większego problemu może dlatego że był to koniec roku , zostawała jakaś pula pieniędzy i musieli ją wydać. Jedno wiem na pewno wiek dziecka nie ma nic do pozytywnego rozpatrzenia wniosku ja jak starałam się o to dofinansowanie moja córa miała tylko 10 miesięcy . Z tego co czytam w waszych postach to wasze pociechy są starsze. Trzeba się nie poddawać i walczyć o swoje mam nadzieje że wam się też uda . Powodzenia.  Temat: dofinansowanie turnusu
  ja aż tak się nie znam ale raz w roku możesz starać się o dofinansowanie do turnusu ze śrdoków PFRON, u nas zajmuje się tym PCPR - od nich zabieram wnioski a tam na miejscu wsyztsko ci powiedzą co jest potrzebne. Z fundacji także mozna - ja nie starałam się mamy założone subkonto i z niego korzystamy ale są rodzice co piszą podanie i pewnie dostają jakieś dofinansowanie.  Temat: Dofinansowanie do komputera
  Witajcie!
  Ja dostałam dofinansowanie do komputera w październiku zeszłego roku z PEFRON-u(odział katowicki) .Ten program nazywa się " komputer dla homera " i beneficjentami mogą być osoby niewidzące i niedowidzące (am retinopatię cukrzycową i jestem po witrektomii) .Ale jedno jest pewne-wniosek trzeba uzasadnić odpowiednio i trafić na fajnych urzędników-ja miałam szczęście Najlepiej sprawdzić sobie wszystko na stronie PFRON-u .Życzę powodzenia  Temat: PeFRON

  Jeśli chodzi o komputer, to chyba nie ma na co liczyć. Trzeba udokumentować, że nie jest się zdolnym do normalnej pracy i że ten komputer potrzebny jest do pracy w domu. tak mi się coś o uszy obiło...
  Dokładnie tak jest. Z PeFRONu można też starać sie np. o dofinansowanie na wózek inwalidzki, sprzęt medyczny (dla nas np. pompy) itp. ale my komputera raczej byśmy nie dostali. To też zależy ile kasy ma PeFRON w danym roku na dany cel i ile wpłynęło wniosków ale z tego co pamiętam to w moim okręgu wniosków było peeełno a dofinansowań niewiele... Jednakże moim dwóm znajomym sie udało (oboje poruszają sie na wózkach inwalidzkich, a jeden z nich nawet sam nie może sie poruszać)  Temat: STUDENT- CUKRZYK!

  Oprócz wniosku trzeba złożyć:
  -zaświadczenie o st. niepełnosprawności
  -zaśwadczenie z uczelni,że studiujesz
  -zaświadzenie dot. wysokości dochodów-każdy sam je wypełnia, nie trzeba przynosić nic z Urzędu Skarbowego
  - jeśli jest się studentem pierwszego roku, to jeszcze pisemko z uczelni,poświadczające zaliczenie pierwszego semestru

  Więcej szczegółow znajdziesz na stronie http://www.pfron.org.pl/z...A3?OpenDocument


  a ja mam pytanko jezeli juz Pfron przyzna dofinansowanie na program student np na czesne to potem z uczelni za semest ktory ulego dofinansowaniu trzeba dostarczyc ,co:?
  -faktura za placone czesne?
  -rachunek?
  -jakies oswiadczenie o platnosci?  Temat: Kawiarenka 90
  Witam .U nas zaczęło wyglądać słoneczko chociaż jest chłodno.Mieszkanko posprzątane za chwile obiadek jakaś kawka i spacerek na działkę. Dzisiaj pewnie coś podłubie żeby piesek pobiegał. Jeżeli chłód mnie nie wygoni to pobędę na działce ze trzy godziny.Po deszczu wszystko rośnie ale oczywiście najlepiej chwasty.Aniusiu wniosek składałam do PFRON po 20 stycznia wypisała mi lekarz neurolog. Dopłacą mi do komputera 80% ale nie więcej niż 2000,-internet już mam bo są tez środki na ten cel i te środki przepadają.Wszystko dokumentuję się fakturami.Mam też złożone o dofinansowanie aparatów słuchowych ale co z tego wyjdzie nie wiadomo bo pani powiedziała że nie wiadomo czy wystarczy środków. Teraz rozpatrują wnioski z lutego a to było w połowie marca.Biorąc pod uwag że dostałam dofinansowanie na zakup komputera to wątpliwe czy dostanę drugi raz.Aniusia z tym przyznawaniem renty na dwa lata to czyste kpiny czy oni myślą ze inwalida wyzdrowieje za dwa lata??????.Życzę wszystkim miłego wypoczynku najlepiej na łonie natury pogoda sprzyja.
  Kasiu Kuc trzymaj się kiedyś wreszcie to wszystko musi zadziałać.Monika wracaj zdrowa i z zapasem energii.

  Lidka
  Temat: komputer

  Czy wie ktoś po jakim czasie można drugi raz dostać dofinansowanie na komputer i czy można tylko na modernizację?

  Z tego co mi mówiono w PFRON to można się starać o ponowne dofinansowanie już po 3 latach.Można składać wniosek o nowy sprzęt, jednak to podobno zależy od środków oddziału.
  Temat: WAŻNE dla ON !!! komunikaty PFRON-u na 2008 r. !!!
  PFRON ogłosił terminy przyjmowania wniosków w 2008 r., w tym o dofinansowanie adaptacji i zakup samochodów oraz finansowanie prawa jazdy. Więcej na stronach
  http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=6
  oraz
  http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=5
  zapraszam bo czasu mało !!!  Temat: PFRON - program "Uczeń na wsi"
  ja również skladałam wniosek na program "Uczeń na wsi" w tym roku i dostałam dofinansowanie ale tylko 800 zl z obiecanych 2000 zł .Panie w GOPS tłumaczą się że tak dostaly wszystkie gminy po 42% obiecanych kwot z PEFRON. Ja czuje się oszukana bo mam już fv na kwotę 1000 zł a tu nie wrócą nawet połowy z tego. Czy ktoś też dostał taką informację. Acha u nas program w gminie zaczął obowiązywać dopiero od września tego roku.  Temat: Prośba o podpowiedź!
  Nie wiem kto jest ponad nimi ( chyba nikt), zgłoś się do tej samej instytucji, która Tobie odmówiła bo wnioskuję, że zrobił to u Ciebie PCPR lub MOPS w Twojej miejscowości. To oni dysponują pieniędzmi przekazywanymi co roku od PFRON-u. Tak więc tam się zgłoś. Druga sprawa jeśli powiedzą to samo, że musisz czekać 3 następne lata bo już otrzymałaś raz pieniązki to poproś aby na papierze aby pokazali Tobie ten przepis i go Tobie skserowali, że można tylko raz na 3 lata otrzymać dofinansowanie bez względu czy otzymało się 1 tyś zł czy 30 tyś. Na pewno tak nie jest. Jesli będą mieli fundusze muszą rozpatrzyć Twój wniosek jak i każdego kto go po raz następny złoży oczywiście do kwoty 35 tyś ( jak go rozpatrzą to już od nich zależy), ale nie ma takiego przepisu, żeby był zakaz składania wniosku w ciągu 3 lat choścby 10 razy jesli nie przekroczysz kwoty 35 tyś. Tak więc jeszcze raz jesli powiedzą, że nie możesz to powiedz że bardzo prosisz o ksero tego przepisu, a wtedy będą świecić oczyma bo takiego czegoś nie ma.
  Powodzenia. W razie pytań pisz tutaj a ja odpowiem w miarę wiedzy.  Temat: Dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych
  Macie szczęście.
  Nigdy nie byłam z córką na rurnusie rehabilitacyjnym,moje dochody tez nie są
  wysokie.
  Dostałam odpowiedż negotywną ze względu na to,że wniosek
  złożyłam 20 stycznia(więc za póżno),bo trzeba było składać na samym początku miesiąca.
  Szkoda ,że dofinansowanie nie zależy od dochodów czy stopnia niepełnosprawności.
  Nie biorą pod uwage tego,czy ktoś w ubiegłym roku na takim turnusie był.
  Pozdrawiam Pefron w będzinie  Temat: Niepełnosprawni-pomocy
  Dziękuje ślicznie za odpowiedzi. Do DD jeżeli chodzi o ten wiek emerytalny, to właśnie kontaktując się z Oddziałem PFRON, kazali mi czekać na interpretacje i do tej pory nie mogłam złożyć wniosku o zarej. i poźniejsze składanie INF o dofinansowanie. Ne podoba mi się to, bo czas ucieka......  Temat: Turnusy rehabilitacyjne
  Cóż, szykuje się następna zmiana .Jesli chcecie pojechać na rekreacyjno leczniczy turnus - czym prędzej złóżcie podanie w PCPR bo:
  Nie będzie dopłat do wypoczynkowych turnusów rehabilitacyjnych
  Na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jest już dostępny projekt rozporządzenia ministra dot. zmian w systemie dopłat do turnusów rehabilitacyjnych. Według tego projektu PFRON będzie dopłacał TYLKO do turnusów specjalistycznych.
  W projekcie wymienione są nowe typy turnusów:
  1) rekreacyjno-sportowy i sportowy
  2) szkoleniowy
  3) psychoterapeutyczny
  4) rozwijający zainteresowania i uzdolnienia
  5) nauki niezależnego funkcjonowania z niepełnosprawnością
  Zajęcia specjalistyczne związane z rodzajem turnusu i dostosowane do stopnia niepełnosprawności jego uczestników muszą stanowić nie mniej nią 60% ogólnego czasu wszystkich zajęć podczas turnusu.
  Według twórców tego projektu celem jego powstania jest zmiana obecnej sytuacji, w której największym powodzeniem wśród niepełnosprawnych cieszyły się turnusy rekreacyjne:

  - Dla części osób była to po prostu forma organizacji wypoczynku. Sądzę jednak, że turnusy powinny być twórcze i, jak sama nazwa wskazuje, mieć charakter usprawniający - tłumaczy Anna Brunsz z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.
  Jeśli projekt wejdzie w życie, o dofinansowanie do wyjazdu będą się mogły nadal ubiegać wszystkie osoby niepełnosprawne mające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i ich opiekunowie. Wysokość dotacji będzie zależna od stopnia niepełnosprawności, a wnioski będą przyjmowane i rozpatrywane przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

  Źródło: Gazeta Prawna  Temat: Kawiarenka 68
  Witam wszystkich po dośc długiej przerwie.Miło do Was zajrzeć....
  Chyba nie dam rady nadrobić wszystkich zaległości w czytaniu forum, bo bardzo dużo tego przybyło..Byłam parę dni temu na dwutygodniowych warsztatach psychologicznych finansowanych przez pfron.
  Tak odnośnie wątków naukowych właśnie dzisiaj dostalam pismo z UW,że zostałam przyjęta na studia podyplomowe, także od października zanurzam sie w książki.Zamierzam złożyć wniosek do pfronu o dofinansowanie kosztów nauki z programu student.Mam nadzieję, że pozytywnie rozpatrzą..
  Widzę,że temat prasowania pomimo wcześniejszych sprzeciwów Roberta nadal funkcjonuje na forum- na mnie też czeka sterta
  Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrówka.  Temat: zakup auta
  Co prawda nie mogę się dostać na stronę PFRON-u, ale z tego co pamiętam to samochód nie może być starszy niż 3 letni a nie 6-letni. Mam nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. We wniosku wyczytałem jeszcze, że: Wnioskodawca posiadający samochód 6-cio letni lub nowszy może ubiegać się o dofinansowanie zakupu samochodu tylko wtedy, gdy w gospodarstwie domowym Wnioskodawcy są co najmniej dwie osoby niepełnosprawne oraz co najmniej dwie osoby posiadają prawo jazdy kategorii „B”.  Temat: Ulgi, uprawnienia i dofinansowania
  Zarząd PFRON ustalił termin od 15 stycznia do 28 lutego 2007 roku na przyjmowanie przez Oddziały PFRON w 2007 roku, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. „Pegaz ".

  [ Dodano: 2007-01-30, 17:44 ]  Temat: zakup auta
  Na stronie PFRON-u pojawiła się informacja o ustaleniu nowego terminu od 4 kwietnia do 30 kwietnia 2008 r. na przyjmowanie wniosków o dofinansowanie do programu SPRAWNY DOJAZD  Temat: problem z kolorkami w GATEWAY FPD2185W
  a gdzie w Polsce można kupić monitor DELL 2408 ?? [ niedługo składam
  wniosek o dofinansowanie na komputer do PFRON,u i z nowym komputerem
  planuję ten monitor ]
  Temat: Turnus rehabilitacyjny w Zakopanem
  Bardzo dobrze, że już jest wybrany środek! na przyszłoroczny turnus. Teraz wszyscy będą mieć wystarczająco dużo czasu na starania o dofinansowanie z PFRON kosztów pobytu i dojazdu (wnioski składamy w CPR). Brawo!  Temat: Gdzie się skierować?

  Wnioski składa się w MOPR lub PCPR (ew. MOPS). Jednak środki pochodzą z PFRON'u.

  Tak, dofinansowanie ze srodkow PFRON, tez o tym wspomnialam

  Pozdrawiam
  Temat: czy refundują skutery elektryczne?
  w tym roku była dodatkowa tabela we wniosku - opis modelu, producent, wyposażenie standardowe i opcje, podobno dofinansowanie ma być do wnioskowanego sprzętu, skutery to wózki inwalidzkie ale w przekonaniu PFRON to luksus
  Strona 1 z 3 • Wyszukiwarka znalazła 158 postów • 1, 2, 3

  Design by flankerds.com